מרכז לקילוף וחיתוך ירקות

 

שרותי יעוץ גסטרונומיים מתקדמים

מהפך התקדמנו וב-גדול 

תושבי ראשון לציון והסביבה - קייטרינג יוקרתי במחירים מיוחדים ושווים לכל כיס:בריתות, בר מצווה,בת מיצבוש,חינות,שבת חתן,ימי הולדת,שבתות חברה, מסיבות לחברות מקצועיות ועוד

05-444-1-44-58

חברות מוסדיות,מפעלים - מעסיק לחץ

גסטרונומיה (מיוונית: gastro - קיבה; nomia - מערכת חוקים) הוא תחום החוקר את יחסי הגומלין בין המזון לבין התרבות האנושית. בקרב רבים רווחת האמונה שהגסטרונומיה עוסקת אך ורק באומנות הבישול, היא הקולינריה, אולם למעשה מדובר רק בחלק קטן מהתחום. אחד מהתחומים המרכזיים בגסטרונומיה הוא ההשפעות התרבותיות על סוגי המזון, צורת הכנתו והיחס אליו. מבחינה זו, הגסטרונומיה משתייכת לאמנויות היפות ולמדעי החברה. חלק מתחומי הגסטרונומיה, כגון חקר מערכת התזונה של גוף האדם, אף נוגעים למדעי הטבע.

במהלך הלימודים הגסטרונומיים מבוצעות פעילויות רבות, בהן חקר המזון וההשפעות התרבותיות עליו, טעימתו, חווייתו, כתיבה עליו והבנת שיטות הבישול או הרעיונות העומדים מאחוריו. מכיוון שכך, הגסטרונומיה היא דיסציפלינה רב-תחומית. המזון הוא נדבך חשוב בתרבות האנושית, ואמניות יפות רבות קשורות למזון, השפיעו עליו או הושפעו ממנו: ריקוד,דרמה,ציור,פיסול,ספרות,אדריכלות ומוזיקה. הגסטרונומיה מתמקדת בחקר הקשרים וההשפעות הללו.

אחד מהחיבורים הראשונים שעסקו בגסטרונומיה היה הספר "Physiologie du goût" ("הפילוסופיה של הטעם") שנכתב בתחילת המאה ה-19 על ידי השף הצרפתי בריאנט סבארין. בניגוד לספרי בישול סטנדרטיים המציגים לקוראים מתכונים בלבד, סבארין עסק ב"הפילוסופיה של הטעם" ביחס בין הריח למזון ובנושאים נוספים הנוגעים לגסטרונומיה. (ההסבר נלקח מויקפדיה)

  רדיקאלים ותוספי מזון

 חברת Yes,או כל ארגון או חברה רצינית אחרת, כבר מתהליך הקמתה ובמהלך הזמן משתמשת ביועץ כזה או אחר כדי להיות "המילה האחרונה" זאת במטרה ושאיפה למקסם ולהיות רווחים יותר.

כיום בחברה עסקית ותחרותית בה כולם מבינים את כללי המשחק :חברות מנסות לקלוט ולספק ללקוחות שלה גישה ייחודית וחדשנית על מנת ליישם הצלחה ,הן מנסות למצוא  את הנוסחה הנכונה: כיצד להיות מספר אחד?

חברות אחרות מחפשות עבור העובדים את חברת הקייטרינג הטובה ביותר אשר תספק לעובדים שלהם את שירותי האירוח המובילים,אצל רבים מהעובדים האוכל מהווה מרכיב חיוני וחשוב בתנאים הסוציאליים שלהם ומשפרים את שביעות הרצון ממקום העבודה.

הצורך להשגת המטרות שלכם הוא משותף גם לנו ועל מנת להגשימו, עלינו לפעול בצורה אשר תבטיח את יכולתנו למדוד את רמות הביצוע והאפקטיביות של השרותים אותם אנו נותנים.

לאחר מספר שנים בחול ועם עשרות שנות ניסיון בתחום אמנות האירוח החלטתי להביא לארץ תבנית ייחודית של הצלחה בתחום המזון, החלטתי ליישם את החזון כאן בארץ על מנת להיות מהראשונים שישנו את הרגלי הצריכה של הסועדים באוכל בריא ועשיר יותר, אנו עוסקים במתן שירותי אירוח, קייטרינג איכותיים הן באופן פרטי והן למגזר המוסדי אנו נותני שירות ביעוץ ובהקמת איס בר,"ice bar",מסעדות ,בתי קפה,מטבחים מרכזים,גני אירועים ואולמות,רשתות של מזון מהיר, ליווי עיסקי ,תכנון ועיצוב  מסעדות , עיצוב אולם, תכנון שרשרת מזון ועוד יותר זאת תוך יישום של  גישה חדשנית

מצגות ואתרי אינטרנט שהוכנו  עבור  לקוחות

                                 

   

חלק מהשירותים שלנו:
ייעוץ למסעדות/בתי קפה- ליווי בהקמה של המסעדה מרעיון להגשמה
חברות הסעדה - תכנון תפריט תלת חודשי תוך ניצול שאריות
ייעוץ למפעלי מזון
הדרכות - הכנת ספר עבודה לכל תפקיד

אבטחה אלקטרונית

אבטחת קופות וצמצום גניבות -ריגול תעשייתי- אבטחת כספים ותגמולים - הצבת מצלמות מעקב וציוד ריגול - בשיתוף משרד חוקרים מורשה
בעסק החוליה החלשה היא תמיד הכסף והיכולת שלו להעלם  .                                                      

 אנו עובדים בשיתוף עם משרד חוקרים מורשה ויחד  נותנים פיתרונות מקצועים  כגון: 

  • בדיקות רקע של עובדים עוד לפני  קבלתם לעבודה.   
  • מעקבים ופיקוח על המחסן מרגע קבלת הסחורה ועד הוצאות מנות .
  • פיקוח טכנולוגי ואנושי על קופות העסק.
  • התקנת ציוד מעקב סמויות וגלויות.
  • חקירות של גילוי ריגול תעשייתי ופתרונות ודרכים להימנע מחשיפה של ריגול כזה.
  • ליווי בהיבט המשפטי ,השגת ראיות ונתינת עדות מוסמכת  בבית משפט.

***    שירותי הייעוץ שלנו הינם חינמיים

 

  רדיקאלים ותוספי מזון

 

  מתנות קולינאריות יחודיות

 

 
  הובר חוכם Segway מכוניות   יאכטות מטוסים קייטרינג ומזון

פרסום

נדל"ן  בניה מהירה רישום סימני מסחר

בוררות

אינדקס מי אנחנו דף הבית צור קשר