רוצה להופיע כאן על מנת שנקדם אותך? צרי קשר

אינדקס      Segway   מכוניות    יאכטות   מטוסים   קייטרינג ומזון    פרסום    נדל"ן    בניה מהירה   רישום סימני מסחר    בוררות   הובר חוכם   מי אנחנו   דף הבית   צור קשר

  דוגמניות-עיצוב-אופנה כל הזכויות שמורות

Agnieszka Szymanska

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אופנה (לפי כללי הכתיב חסר הניקוד של האקדמיה ללשון העברית, יש לכתוב אפנה) היא התכתיב החברתי לפרטים הנחשבים ל"נכונים", "ראויים" ו"יפים" ביותר בתחומים שונים, כגון ביגוד, ריהוט, עיצוב פנים וחוץ, נימוסים, ואמנות.

האופנה טבעה להשתנות תדיר, והיא נוצרת בדרך-כלל משיקולים שאינם רציונליים. עם זאת, מאפיינים "אופנתיים" קיימים גם בתחומים רציונליים מטבעם כגון אידאולוגיה, פילוסופיה, סגנונות כתיבה או תחומי מחקר מדעי.

לחברות שונות תכתיבי אופנה שונים שנובעים משיקולים שונים. כך למשל קוד הלבוש בחברה החרדית עשוי להראות למתבונן מבחוץ כאחיד וקבוע, אולם למעשה גם כאן קיימות מגמות אופנתיות.

האופנה משפיעה גם על תפישת היופי בעיני הציבור. נשים שבעבר נתפשו כיפות עשויות להראות כעבור כמה מאות שנים (או אף כמה עשורים) כלא יפות כלל. תכתיבי אופנה בהקשר זה עלולים לגרום לבעיות כגון דימוי עצמי נמוך, אנורקסיה, ועוד.

אופנה ומעמד חברתי

שלטי חוצות ענקיים לעידוד רכישתם של פריטי ביגוד אופנתיים

האינפורמציה המועברת כאן הינה ללימוד והמחשה

אופנה יכולה לסמל או להעיד על מעמד חברתי (לא בהכרח כלכלי). קבוצות במעמד חברתי גבוה אוהבות בדרך-כלל "להשאר באופנה" כדי להעיד על מעמדם; אלו שאינם נשארים "אופנתיים" בחברתם עשויים למצוא את עצמם מנודים חברתית ונתונים ללחץ חברתי. על חשיבות ההיצמדות לאופנה במהלך היסטוריה יכולה להעיד העובדה כי במהלך מלחמות נפוליאון בין בריטניה לצרפת, בין הפריטים המבוקשים ביותר שהיו מוברחים לאורך תעלת למאנש היו בובות קטנות, ששימשו ללמד את נשות החברה הגבוהה בלונדון מהי האופנה הנוכחית בפאריס.

היות שהישארות "באופנה" דורשת לעתים קרובות השקעה כספית ניכרת, אופנה משמשת גם כאמצעי להחצנת עושר. ישנם כאלה הרואים באופנה סממן של חסרונות העולם הקפיטליסטי, משום שהיא הופכת אנשים ל"צרכנים" הרוכשים דברים ללא צורך ממשי.

אופנה עשויה לעזור במציאת בן-זוג (או בת-זוג). בנוסף להדגשת חלקים מסוימים באופיו של האדם, אופנתיות יכולה גם להעיד על מעמדו של האדם המחפש בן-זוג.

"חוש אופנה" מתייחס ליכולת לזהות אלו פריטי לבוש (או אביזרים משלימים) "נראים טוב", ואלו לאו. היות שעולם האופנה כולו מבוסס על תפישה סובייקטיבית, כך גם השאלה בדבר היותו של אדם בעל "חוש אופנה" או נטול חוש זה. ישנם גם אנשים המתפרנסים כיועצי אופנה.

אופנה ודוגמנות

במשמעותה המצומצמת, "אופנה" מתייחסת בדרך כלל לאופנת הלבוש והתכשיטים. מגזיני אופנה לנשים לרוב עוסקים בנושאים אלה. תעשיית האופנה מקדמת את עצמה על ידי שימוש בדוגמניות: נשים יפות הלובשות את הבגדים האופנתיים ומראן מעוצב על ידי מעצבי אופנה, והן מצטלמות למגזינים או מסתובבות בתצוגות אופנה על מנת להראות לציבור את היופי של המוצר שהן מפרסמות (בגדים, תכשיטים, עיצוב שיער ועוד).

כיום, הערים מילאנו, לונדון, פריז וניו יורק נחשבות לבירות האופנה של העולם. בערים אלה חיים ועובדים מעצבי-על של אופנה כגון ארמאני, איב סן-לורן, דולצ'ה וגבאנה ואחרים.

אנחנו יכולים לספק לכם, דוגמניות ,צילומי קטלוגים ,אבזרי אפנה ומותגים מהשורה הראשונה בעולם 

אנחנו בררנים ומקפידים על רמה אנושית והאופי של הדוגמניות

מקצועיות ושרות אישי  הם הסמל המסחרי שלנו מאז ומתמיד

 

אינדקס   Segway   מכוניות    יאכטות   מטוסים   קייטרינג ומזון    פרסום    נדל"ן    בניה מהירה   רישום סימני מסחר    בוררות   הובר חוכם   מי אנחנו   דף הבית   צורקשר