מערכות היחסים שלנו
"המשפחה היא הדבר הקרוב ביותר אליך, אנחנו דור שלא יודע להעריך את ההורים שלו ,פעם היו נוהגים הילדים לטפל בהוריהם לעת זקנתם הם היו דרים בסמיכות ומה היום? האם יש מישהו שיכול לחנך אותנו"
חוכמת הקבלה מלמדת אותנו שלחיים יש מטרה נפלאה שהיא סיפוק, אהבה ואושר אנו מובטחים להשיגה. כל שעלינו לעשות לשם כך הוא להתאחד מחדש עם האור, עם הבורא, מקור כל הטוב והשלמות או במילים אחרות להגיע למצב של אחדות מוחלטת - הרמוניה ואהבה. עי" כניעה מוחלטת.

חכמת הקבלה מסבירה שבנו מוטבע ניצוץ הבורא והוא מתגלה דרך האנשים שמסביבנו. ויותר מכך, "כיצד ניתן לאהוב את הבורא, הרי הוא מהות בלתי נתפסת"? ווהתשובה אהבת הבורא, היא בעצם האהבה לאנשים שמסביבנו. וכדי שנוכל לזכות במילוי שלם ומוחלט, עלינו להתנהג כבורא עם האנשים שסביבנו; אהבה, חמלה, דאגה ונתינה.

מערכות היחסים שלנו, במיוחד אלה עם הקרובים לנו ביותר, הן ההזדמנויות האמיתיות המוענקות לנו כדי שנחקה את הסובלנות, הנתינה והאהבה שהן מהותו של הבורא. אלו הן התכונות שמערכות היחסים שלנו יכולות ללמד אותנו, ואלו הן התכונות הדרושות לנו ביותר כדי ללמוד אם ברצוננו למלא את מטרתנו בחיים במלואה.

כשנבין זאת, נראה באור חדש את האנשי סביבנו ואת ההתרחשויות בינינו לבינם, נוכל להפתח בפני טווח אינסופי של רגשות וחוויות משותפים.

לא רק רגעי השמחה והאושר שאנו חולקים מטפחים את השינוי; גם תקופות קשות או קונפליקטים מהווים הזדמנויות שמעניקה לנו מערכת היחסים. מה שנראה כבעיה אינו אלא מתנה, הזדמנות לסלק מכשול פנימי העומד בינינו לבין השמחה האינסופית שהיא גורלנו.

מערכות יחסים הן המעבדה שבה אנו מבצעים את עבודתנו הרוחנית, והאהבה שאנו מרווים אותן מציתה את ניצוץ הבורא שבנו ומחדירה את אור הבורא אל חיינו הפרטיים ואל העולם כולו.

לעיתים קרובות מדי אנו מתמקדים בפגישת האדם הנכון, אך המפתח האמיתי למערכת יחסים אוהבת היא הפיכה לאדם הנכון ולא מציאת האדם הנכון. בנוסף, קשיים וחילוקי דעות אינם אלא הזדמנות עבורנו להפוך לאדם הנכון לקחת אחריות מלאה, המעשית וברמה הרוחנית של האופן שבו אנו מטפלים בקונפליקט. כאשר אנו מפסיקים להתמקד בניסיון "להביס" ומנסים לעזור לאנשים שאנו אוהבים במיוחד כשאנו כועסים הכעס נעלם. באותה מידה שהחושך אינו מסוגל לחיות לצד האור, כך הקונפליקט נעלם כאשר יש לנו כוונה אמיתית לעזור ולשתף אחרים.

כשאנו חווים את אותן הבעיות במערכת היחסים שוב ושוב, לא הבנו היכן הבעיה האמיתית. אנו עדיין ממתינים שאחרים ישתנו. מבלי להתבונן פנימה ולהתמקד במה עלינו להשתנות. תיקון זה הכרחי בעבודתנו הרוחנית. גמר התיקון היא המטרה לשמה ירדה נשמתנו אל העולם הזה. למעשה, המקובלים מסבירים שהנשמות חוזרות לעולם הזה פעמים רבות כדי לזכות בתיקון הרוחני שלהן, והן ימשיכו לעשות זאת עד שיגיעו לגמר התיקון, כלומר עד שיסיימו את התיקון אחת ולתמיד. מערכות היחסים הקרובות ביותר שלנו הן המקום שבו מתגלה התיקון שלנו היכן שאנו לא רק מוצאים את האדם אותו אנו מחפשים, אלא משתנים והופכים להיות אותו אדם שאנו אמורים להיות.

מערכות היחסים שלנו נועדו ללמדנו להיות כמו הבורא. ועלינו לפתוח את לבנו כדי ללמוד זאת.
לשם כך, ורק לשם כך, נברא היקום בראשית הזמן.