החוט האדום
"בגמרא מופיע העניין של החוט האדום - כדרך האמורי, אולם ישנה סברה הטוענת כי החוט נועד להזכיר למי שעונד אותו את אביו"
 

רבי הבבא סאלי כידוע היה הראשון שחילק חוטים אדומים כסגולה.....ישנה אמנם סברה ע"פ הגמרא שזהו מנהג גויים אבל כידוע מנהג ישראל - הלכה הוא.

ידוע שצבע התכלת הוא סגולה נגד עיין הרע אבל....


כאשר אנו קושרים חוט אדום על פרק כף היד , אנו מגנים על עצמנו מפני השליליות המסוכנת שאולי מופנית כלפינו חיסון רוחני כנגד כוחה ההרסני של עין הרע.

לפני זמן רב גילו המקובלים הקדומים טכנולוגיה רבת עוצמה של הגנה. מטרותיה היו להגן עלינו מפני מבטי קנאה של אחרים, ולעזור לנו להסיר רגשות קנאה ושנאה מתוכנו. הטכנולוגיה היא החוט האדום: חוט צמר אדום שעונדים סביב פרק כף היד השמאלי. טכנולוגיה זו מהווה כלי הכרחי להגנה רוחנית וגשמית.

לימודי הקבלה לא כוללים איסורים או פקודות. במקום זאת, המקובלים מדברים על אנרגיות חיוביות ושליליות. האנרגיות השליליות של הקנאה יוצאות מן העיניים שיצרו את המונח החי והעתיק, עין הרע.

עין הרע היא חלק מהיסטוריית החכמה של האנושות כולה. סוקרטס, אפלטון ואריסטו כבר דיברו על כך. זה כתוב בתנ"ך. עין הרע עוררה פחד וכבוד בקרב מלכים וכובשים במהלך השנים. יורדי הים היוונים הקדומים ציירו עיניים על חרטומי הספינות שלהם כהגנה מפני כח זה, הרומאים השתמשו במונח עין הרע. וכמובן, גם המקובלים משתמשים במונח זה.

לדברי המקובלים, צורה זו של אנרגיה שלילית יכולה להשפיע על חיינו ועל רווחתנו. היא יכולה למנוע מאתנו להשיג את יעדינו ואף לגרום לנו לאבד את מה שכבר השגנו.

השימוש בטכנולוגיית החוט האדום
כאשר עונדים את החוט האדום על פרק כף היד השמאלי הוא פועל כמו חיסון ברפואה המודרנית. כאשר אנו מקבלים חיסון נגד מחלה כלשהי, חיידק מוחלש של המחלה משולב בחיסון. החיסונים הרוחניים מבוססים על עיקרון דומה. חכמת הקבלה מלמדת שלצבעים תדרים ואנרגיות מסוימים. הצבע האדום, לדוגמה, הוא צבע הסכנה. כאשר אנו קושרים חוט אדום על פרק כף היד בצורה מאוד מסוימת, אנו מגנים על עצמנו מפני השליליות המסוכנת שאולי מופנית כלפינו חיסון רוחני כנגד כוחה ההרסני של עין הרע.

הצבע האדום הוא חלק אחד של הטכנולוגיה. שאר החלקים מתחילים בארץ ישראל, שבה מסובבים חוט אדום סביב קבר רחל אמנו. רחל אמנו נחשבת בעיני המקובלים לאם כל היקום, ורצונה העמוק ביותר הוא להגן על כל ילדיה מפני כל רע. במהלך חייה שימשה רחל אמנו כמגנת האנושות כולה. לפי חכמת הקבלה, קברי הצדיקים מהווים פתח לאנרגיה שהם יצרו בחייהם. החוט האדום נלקח לקבר רחל, שם הוא נטען בכח ההגנה שלה שהרי אין כח חזק יותר מאהבת אם מגנה וטבעית. במובן המעשי, זוהי משימה מאתגרת ביותר, מכיוון שקבר רחל נמצא באחד המקומות המאוד לא יציבים מבחינה פוליטית בישראל.


החוט האדום נחתך ונלבש על פרק היד השמאלי באופן אישי. צדו השמאלי של הגוף נחשב בעיני המקובלים למקום שבו נכנסת האנרגיה. הזרוע והיד השמאליות מיוחסות למונח קבלה. הזרוע והיד הימניות מכילות את כח הנתינה. לפיכך, האנרגיות השליליות נכנסות לגופנו דרך צדו השמאלי. כאשר אנו עונדים את החוט האדום על פרק כף היד השמאלי, נעצרות האנרגיות השליליות בדיוק בנקודת הכניסה. החוט נקשר ברצף מדויק וקבוע של שבעה קשרים שכל אחד מהם מסמל ממד רוחני שמעורר את המציאות שלנו. חשוב מאוד שמישהו שאוהב אותנו מישהו שאנו מאמינים בו מעומק לבנו יקשור את החוט סביב פרק כף ידנו. בשעה שהוא עושה זאת, עלינו לבקש את הכח להקרין אדיבות, חמלה, הערכה והיעדר עין הרע למען כל הסובבים אותנו.

עוד על החוט האדום.....וחוט התכלת