עמוד בית ראשי  יצור קשר  מסירות משפטיות      ייעוץ משפטי

 חוקרים פרטים

 אודות  אינדקס אתרים  English
נדלן מסחרי
מגורים
מסמכים  
מערכת אינטראקטיבית
ניהול נכסים
מדריך הנדל"ן - קובץ W
עצות
קריירה בהובר הייטס
מי אנחנו
אתר הנדלן באנגלית
דף הבית - הובר היטס
דף הבית של האתר
מאמרים
פסקי דין בנדל"ן
הצעת החודש
המרכז לבוררות
המרכז לרישום סימני מסחר
פטנטים
ג.א.י. סולארי וגז בע"מ 

ברוכים הבאים להובר הייטס ישראל, החברה מתמחה בנדלן מסחרי בתחומים: בתי מלון,בתי אבות,תחנות דלק,נכסים מניבים,קרקעות לבניה רוויה ועוד,אנחנו מציעים לך להצטרף אלינו לקריירה עצמאית ומאתגרת, לקוח נכבד, אנא שים לב לגובה העמלה,טופס החתמה מצורף בכל דף, תודה וגלישה מהנה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


מספר רישיון 001692

רשם המתווכים

המדריך  לעסקים (ע"י עורך הדין גלעד ראש)

לעיתים אנו מחפשים את המוצא  לנתיב המהיר להצלחה  ושוכחים את  איתותי  האזהרה המרצדים בדרך.  עקביות ,סבלנות והתמדה  הינם מפתח לכל עסקה אך אף אם ניחנת בתכונות הללו  אין הדבר מבטיח  שתהא ערוך  לבחינה של מורכבות עובדתית בעסקה מהירה אשר נקרת בדרכך.התנאי החשוב ביותר בכל חוזה אינו כתוב בו,הוא התנאי  של ניהול עסקים עם אנשים הוגנים.  התנאי השני בחשיבותו הוא הכללת   הזכות לבדוק  את כל ספריו ורישומיו של הצד שכנגד,לרבות רישומי מיסים,תכתובת וכד' השייכים להסכם.מרגע  שהתנאי הזה כלול בהסכםל  אנשים בעלי נטייה להתחכם אינם מתחכמים בדרך כלל.אמון נמדד ונרכש ולא אחת הנני נתקל בקיבוצניקים ובני מושב מהדור הישן האומרים "שמילתם מספיקה" והם אינם מעוניינים בהסכם.הסכמים מונעים מחלוקות וצריך לחשוב על הרע  גם כאשר הנך ניצב בפתחה של הזדמנות עסקית. על מנת לצעוד במשעול של  "הכרישים הגדולים" יש להתחיל בצעדים קטנים,מרבית האנשים מחפשים עסק קטן  ולא בהכרח להתרועע עם  שועי עולם, אך אין הדבר אומר שהבדיקות והמבחנים בעסק קטן  שונים בתכלית מעסקאות גדולות.היטיב להגדיר זאת רו"ח שי באטון יו"ר חברת השקעות שניתח מבחנים במיקרו ובמאקרו של העולם העסקי כפי שיפורט להלן:

ראשית ,מהן יכולותיך וכישורך

כצעד ראשון, עליך לבצע בדיקה מקרוב של הנכס החשוב ביותר של העסק: אתה. האם הנך מוכן לעמוד ברשות עצמך? האם לדעתך יש לך את התכונות הנדרשות ליזם? מהם כישוריך ומהן יכולותיך? האם ביכולתך לשלם את החשבונות בטרם העסק יהפוך לרווחי? האם יש לך תמיכה ממשפחתך וקרוביך? בצע בדיקה עצמית מקיפה והערך באם יש בך את התכונות, היכולות והכישורים הנדרשים, או האם באפשרותך לרכוש אותם בעתיד או למצוא אדם אחר שהינו בעל הכישורים והיכולות החסרים לך.

סוג העסק
בצעד הבא, עליך להחליט מהו סוג העסק שהנך מעוניין להקים. חשוב שהעסק בו אתה נמצא יהיה התשוקה שלך. תמכור שירות או מוצר שאתה אוהב..לא משנה מה העסק בו אתה נמצא, ראשית עליך לספק ערך מוסף ללקוחותיך. לעשות את חייהם קלים ונוחים ייותר.

הגדר את שוק היעד
בטרם תתחיל לשווק את עסקך, עליך להגדיר את שוק היעד. אם אינך מזהה את שוק היעד, הינך מבזבז את כספך ואת זמנך. אינך יכול פשוט למכור לכולם. המטרה בזיהוי השוק שלך הינה הן להקל עליך והן להפוך ליותר אפקטיביות את פעולות הקידום העסקי והשיווק שלך. בכדי לזהות את השוק שלך, עליך להתבונן בנתוני השוק ובמאפייני האישיות של האנשים שהינך סבור שהינם בעלי הסבירות הגבוהה ביותר לרכוש את מוצריך. עליך להבין את הדמוגרפיה של הלקוחות הפוטנציאליים (גיל, מין, רמת הכנסה, מיקום גיאוגרפי, רקע השכלתי וכו'), את משתני איכות חייהם ואת הרקע התרבותי שלהם.

שווק את מוצרך
אם אתה חדש בענף העסקי, עליך לשווק את מוצריך. אלא אם כן אתה בעל חברה מבוססת או שהינך ממוקם באופן מרכזי ביותר עם זרם בלתי פוסק של לקוחות פוטנציאליים. עליך להיות מוכן לשווק את מוצריך במרץ ע"י הכנת תוכנית שיווקית. על התוכנית השיווקית שתכין לכלול שלוש פעולות עיקריות:

הראשונה להודיע ללקוחות מה יש באמתחתך.                                              

השנייה לאתר לקוחות פוטנציאליים שיעשו את מה שאתה רוצה שיעשו שיקנו ממך
השלישית להזכיר ללקוחות קיימים לבוא ולקנות ממך שוב ושוב.

הכן תוכנית עסקית
אינך יכול להיכנס לעסקים מבלי תכנון מתאים. עליך להכין, לכל הפחות, תוכנית עסקית. תוכנית עסקית מיועדת לא רק לסייע לך בהשגת מימון לעסקך ממשקיעים או בנקים. תוכנית עסקית מסייעת לך לחשוב ולהבהיר לעצמך מה אתה רוצה להשיג, לאן אתה רוצה להגיע וכיצד תגיע לשם.

תוכנית עסקית טובה כוללת בין היתר תמצית מנהלים, הצוות הניהולי, שוק היעד, תיאור המוצר או השירות, תחזיות פיננסיות וכן תוכנית שיווק.

אם תשקיע במחשבה ובהכנת תוכנית עסקית כראוי, אתה עשוי לגלות נקודות חולשה ובעיות בשלב מוקדם וכך ליצור להם פתרונות עוד בטרם יקרו בפועל.

לסיכום
כדי להצליח בעסקך עליך להיות אמיץ, מוכשר, סבלני, עקבי ונכון לעבודה קשה.
ייזום הקמת עסק חדש מהווה משימה מאתגרת ומתגמלת. הסיפוק אינו רק בעקבות הכסף שתרוויח, אלא גם מלעשות משהו שגורם לך אושר. וכן החופש שבא בעקבות כך.

(הערת מערכת- כותב הכתבה הנו עו"ד בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן המתמחה בתחום המסחרי ומייצג חברות בורסאיות ואנשי עסקים מהארץ ומחו"ל.)