צור קשר

נעים להכיר - שמי אושר

שרותי המרכז

חוגי בית

גרפולוגיה משפטית

מאמרים בגרפולוגיה

הקדמה

אינדקס

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מאמרים

גרפולוגיה

ערב מבדר במיוחד * Singleness & Graphology *

חתימה וניתוח כתב יד   הכותבת מירי אגסי

החתימה

חתימה לעיתים קרובות היא ה"סמל המסחרי" של הכותב.
היום, לגבי אנשים רבים חתימה היא מעשה יומיומי. הנורמה היום היא שלא "לדקדק" בקטנות. אין נותנים לחתימה תשומת לב מרובה, אלא היא משמשת כאישור לנוכחותו של החותם.
החתימות היום ספונטאניות, מהירות, מהוות הזדמנות "להיפטר" מהצורך להיצמד לצורת האותיות, ומשקפות, מבלי דעת, את התנועה המוטורית והביו פיזיקלית האמיתית של החותם. לעיתים ? מסגירות סימני תנועה שאינם מופיעים בכתב עצמו.

גם אם החתימה היא חיקוי של חתימה אחרת, היא מתפתחת עם השנים ומקבלת את צביונה ומתאימה למי ש"אימץ" אותה, היא משתנה קצת, מגיעה לעקביות ויציבות ונרשמת באופן ספונטאני. בכך ? נותנת תמונה של תנועתו הספונטאנית של החותם, זו המייחדת אותו.

תוך כדי מהלך החיים, החתימה משתנה, במיוחד כאשר יש שינויים במצב הבריאותי של החותם או כאשר משתנה הסביבה. שינויים כאלה מביאים בדרך כלל לשינוי הדרגתי, או פתאומי של החתימה, או לחילופין, נוספת חתימה חדשה, מועדפת, שמשום מה מתאימה יותר...

ובכל זאת ? מה זה אומר? איך מסיקים מכך לגבי אישיותו של הכותב?

את החתימה מנתחים קודם כל בהשוואה לכתב. משווים את גודלה, את מהירות הכתיבה, צורות הקישור. מנתחים למעשה את השוני. את "כמות" השוני ואת מהותו. ככלל אנו מצפים שיהיו אלמנטים דומים בין הכתב לחתימה. שוני רב מרמז שהאיש כלפי חוץ ? הרי החתימה היא "הסמל המסחרי" שלו ? מציג "תמונה" שונה מהמהות הפנימית שלו. במצבים קיצוניים אנו רואים זאת כסימן לאי יושר.

יש לציין שסימן אחד בלבד לאי יושר אינו משמעותי. רק במידה ויש מספר סימנים, ארבעה או חמישה לפחות, יש מקום לחשוד בכנותו ואמינותו של האיש.

לאחר מכן מנתחים את החתימה על מרכיביה ? תנועה זרימה ולחץ, גודל, צורה, קישוטיות, קריאות, ועוד ועוד כל מרכיבי הכתב

המשך:...

 

מאמרים נוספים

גרפולוגיה בעידן במחשב  מיכל סרסון
גרפולוגיה בעידן המחשב- האם אבד עליה הכלח? דווקא בעידן הנוכחי,יש מודעות גבוהה יותר ללקויות למידה, לאיבחונן בזמן ולמתן דרכי טיפול- הללו מסייעים לממצאי האבחון להיות מדויקים יותר

גרפולוגיה אינה מיסיטיקה  מיכל סרסון
גרפולוגיה שייכת למשפחת המדעים הלא מדויקים. אין אפשרות לנבא את העתיד באמצעות הגרפולוגיה.

גרפולוגיה ומיון כח אדם  גת ברנוב
המצב הכלכלי בארץ ובעולם מחייב עסקים להתייעל בתהליכי גיוס עובדים. המאמר מציע את הגרפולוגיה ככלי מיון חסכוני ומהיר בעל יכולת אבחון מדויקת ויעילה, כזה שיהווה עבורך, המעסיק, כלי תומך החלטה, ויעזור לך לגייס את האיש הנכון לתפקיד הנכון.

על שינויים בכתב יד נכתב על ידי חנה קורן
אחת השאלות החוזרות על עצמן באופן ממש לא מפתיע, היא השאלה הבאה: "כתב היד שלי משתנה כל הזמן. הוא שונה בבוקר ובערב, נראה אחרת לגמרי היום מאשר אתמול... מה זה אומר ואיך אתם יכולים בכלל לנתח אותו?".

חוש הומור והיכולת לזהותו בכתב היד נכתב על ידי אתי בן-מיכאל חז'ז'
הומור הינה תכונה מבורכת ומוערכת מאד במין האנושי. מהו הומור? והאם ניתן באמצעות כתב היד של אדם לבחון האם הוא בעל חוש הומור?

שינויים בכתב לאורך השנים נכתב על ידי אתי בן-מיכאל חז'ז'
כתב ידנו מתחיל להתעצב בגיל צעיר וממשיך להשתנות ולהתבגר ככל שאנו מתבגרים.

גרפולוגיה כמבחן מיון - טיפים למנהל כח אדם נכתב על ידי מירי אגסי
מיון כח אדם הוא משימה מורכבת ומסובכת. סקר שנעשה מול לקוחותינו הוותיקים הראה כי רוב המנהלים שמשתמשים באופן קבוע באבחון כתב יד ככלי תומך החלטה שבעי רצון ומעריכים את האבחון הגרפולוגי כאמין ביותר. מספר טיפים למנהל כח אדם.

 

זיוף חתימות - יתרונו של הגרפולוג כעד מומחה נכתב על ידי מירי אגסי
גרפולוג משפטי מבחין בנתונים רבים בו זמנית של הכתב המזויף, ומסוגל להשוות בין כתבים. הגרפולוג המשפטי עוסק בהשוואה טכנית בין מאפייני הכתיבה.

חתימה וניתוח כתב יד נכתב על ידי מירי אגסי
סביר שיש לך חתימה. כשאתה מתבקש לחתום, ללא מחשבה מרובה, כמעט באופן טכני, תחתום באותו האופן. גם אם חתימתך דומה לחתימה של מישהו אחר ? יהיו בה אלמנטים של לחץ ותנועה שיאפינו רק אותך ואותך בלבד. ניתן לנתח מאפיינים אלו בעזרת הגרפולוגיה.
.

דף הבית חכמת הפנים צור קשר  היכן הארון אבנים פילוסופיה וקבלה מזלות סיפור או מעשיה בית הבחירה בדיקת שמות וזוגיות שם האדם התיקון של