אינדקס Segway מכוניות יאכטות מטוסים קייטרינג ומזון פרסום נדל"ן בניה מהירה רישום סימני מסחר בוררות הובר חוכם מי אנחנו דף הבית צור קשר
 

קונה זהב במזומן

הגעתם למקום הנכון

אם יש ברשותכם תכשיטים ישנים מזהב,שיני זהב,מטילי זהב,שעוני יוקרה ואו כל מתכת אצילה אחרת,אנחנו קונים במזומן הכול ובמחירים הכי טובים בשוק.

24K is 99.9% Gold
22K is 91.6% Gold
18K is 75.0% Gold
14K is 58.3% Gold
10K is 41.6% Gold

 

תתקשרו אלי 0525412620 אדם

 

 

א. למה זהב פיזי ? כיצד זה עובד למשקיעים שלנו?

מידע כללי על שיטות עבודה אחרות הנהוגות בשוק העולמי :ג. עתידיות :ד. קרנות סל :ה. מניות כרייה

 

 

 

 

 

 

Gold Bar

דרך הפעולה שלי גזור מעולם ההשקעות המודרני אולם מאפשרת לך כמו לכל משקיע פוטנציאלי אחר שמכיר ומתעניין בזהב ליישם וליהנות מההשקעה ללא שימוש במכשירים פיננסיים שונים הקיימים בשוק העסקי הקיים היום תוך שימוש יצירתי.

דרך ההשקעה שלי שומרת במידה מלאה ורבה על התכונות ועל המעמד המיוחד של הזהב ולכן ככל שהמכשיר הפיננסי קרוב יותר לזהב פיזי, כך העיוות הוא קטן יותר.

העיוות נוצר בגלל שאותו מכשיר פיננסי הוא לא זהב אלא ייצוג של זהב. וכאשר מישהו רוכש מאותו מכשיר פיננסי הוא רוכש  - מסמך התחייבות של הגוף המנפיק - ראה התייחסות לחסרונות למטה בדף זה.

א. ההשקעה שלנו קרויה - זהב פיזי

אפשרות זו היא השקעה המרכזית לשמה נועד האתר ואני מציג בו צורת רכישה ייחודית בהשקעה בזהב פיזי הן ביחידות קטנות, עפרות,גרגרים מטבעות ועד מטילים במשקלים שונים .

להשקעה שלנו כמה יתרונות בולטים על פני אפיקי השקעה אחרים. זהב - שומר על תכונותיו הפיזיות לאורך כל שנות קיומו; הוא שומר על מעמדו המיוחד בתרבות האנושית ועל ערכו הגבוה; הוא שורד משברים  ומתפקד כביטוח נגד משברים; והכי חשוב - הוא לא פושט רגל.

כיצד זה פועל?

רכישת זהב אצלי דומה לפתיחת חשבון בבנק – בתמורה להפקדה מקבלים קבלה על רכישת זהב ה"קבלה" היא התעודה שמאשרת רכישה על כל מאפייניה: משקל, מחיר, שמירה וכולי.

דהיינו מתבצעת רכישת זהב. אך הרוכש לא מקבל זהב לידיו אלא הוא נשמר במרתפי משמרת בישראל - ומכיוון שהחיסרון של זהב הוא הסיכון של גנבתו - יצרנו מערך הגנה מתקדם ואנונימי המפחית את הסכנה ע"י סידורי אחזקה מתאימים:

הרוב המכריע ברכישה ללא מסירה מתבצעת דרך "חשבון " כאשר הזהב שנרכש הוא חלק ממאגר זהב אישי שלי וייעודו לכלל ישראל.

חסרונות:

בהשקעה בזהב פיזי קיימות שתי שיטות של מסחר הנקראות "חשבונות מוקצים", ו"חשבונות לא מוקצים".

זאת בעצם שיטת "הבנקים ואו הסוחרים" היום - "חשבונות לא מוקצים" אלה מעוותים ואינם מבטאים את התכונות ,המעמד והייחודיות של הזהב .

בחשבון שכזה יש סיכון - כמות מסוימת של זהב מוגדרת על פי צורך משתנה ע"י הגוף המוכר ומשמש כהלוואות זהב, זהב שנרכש ע"י לקוח מסוים יכול להיות מולווה לצד שלישי ע"י הגוף שמכר אותו.

בפועל לגוף המוכר יש פיזית פחות זהב מאשר הוא מכר. (שטרות/מניות) כלומר, אם בתקופת משבר לקוחות רבים ירצו לקבל את הזהב שלהם או את הערך הכספי שלו,אותו גוף לא יוכל לעמוד בהתחייבויות שלו ויקרוס -פשיטת רגל.

השאלה: כמה זהב מתוך מה שלקוח רכש הוא יוכל לקבל בחזרה אם בכלל? ראו את קריסת הבנקים הגדולים בשנים האחרונות.

אותם גורמים מבצעים את הרכישות האלה דרך בורסות לזהב או גופים גדולים העוסקים במסחר בזהב: בנקי השקעות, בנקים מסחריים, מטבעות,ספקי זהב גדולים בחו"ל וכ"ו מאולצים לשמור את הזהב בארצות אחרות

זהב יכול להיגנב - להבדיל בין הכספת בבית או בבנק ואפילו ויש לכם ביטוח הזהב. הוצאות אחזקה.וסידורי אחזקה עולים כסף: רכישה של כספת (כמה אלפים) או דמי ניהול של כספת בבנק (כ- 1,000 ₪ לשנה) ודמי ביטוח (0.5% מערך הזהב לשנה). אלה הוצאות שעומדות על הפרק במידה ואתם שומרים זהב 'מתחת לבלטות' (אצלי ההוצאות האבטחה והביטוח מגולמות)

חסרון נוסף הוא הוצאות הקניה והמכירה הגבוהות. בד"כ זה נובע ממרווח שקיים בין מחיר קנייה לבין מחיר מכירה.לדוגמא סוחרים מאד גדולים קונים זהב בכמויות בהפרש של 2-3% ממחיר השוק.

כאשר הרכישה מבצעת בכמויות מזעריות ההפרש מגיע ל- 5-10%.

החסרונות אצלי מופחתים ונובעים באופן ישיר מאופי ההתנהלות שלי

קונה זהב במזומן  

הגעתם למקום הנכון

אם יש ברשותכם תכשיטים ישנים מזהב,שיני זהב,מטילי זהב,שעוני יוקרה ואו כל מתכת אצילה אחרת,אנחנו קונים במזומן הכול ובמחירים הכי טובים בשוק.

תתקשרו אלי עכשיו - בכל שעה 24 שעות

0525412620 אדם

ג. עתידיות מידע זה בלבד המוצג מכאן למטה נגזר מאתר שביל זהב ובו הסברים של שיטות אחרות הנהגות במסחר בזהב

משקיעים שקונים עתידיות זהב אין בכוונתם לרכוש זהב פיזי. בדרך כלל מטרות שלהם הן ספקולטיביות לטווח קצר – עשיית רווחים מהירים בלבד. המחיר של זהב והשינויים בו, ולא זהב עצמו עם כל התכונות הייחודיות שלו, הם אלה שעומדים במרכז המסחר בעתידיות. אני לא אומר שאי אפשר לנצל זהב באופן כזה – אפשר. האתר 'שביל הזהב' לא עוסק בכך.

מסחר מקצועי בעתידיות הוא דבר לא פשוט. דרושים הרבה ידע וניסיון על מנת להצליח בשוק הזה. כלומר, הצלחה של השקעה תלויה יותר במקצועיותו של הרוכש ופחות בתכונותיו של זהב.

תשואה על השקעה בעתידיות ותשואה על השקעה בזהב פיזי הם דברים שונים לגמרי. תשואת השקעה בעתידיות תלויה במידה רבה במאפיינים שלהן בתור מכשיר פיננסי. אלה ישפיעו על ההשקעה הרבה יותר חזק מאשר שנויים במחיר הזהב עצמו.

נקודה נוספת היא עניין של סיכוי לפשיטת רגל. עתידיות הן התחייבויות שמתבססות על אשראי עם עירבון מאד נמוך, לכן גם סיכוי לפשיטת רגל הוא לא קטן.

כמו שנאמר לעיל, זהב נייר מבטא בצורה מועטה את תכונותיו של זהב, ובכן, עתידיות הן דוגמה מצוינת לכך. מבחינתי מסחר בעתידיות לחוד והשקעה בזהב לחוד.

ד. קרנות סל (ETFs – Exchange Traded Funds)

קרן סל היא מניה שנסחרת בבורסה. שער המניה נקבע תוך כדי המסחר והוא מבטא את שערו של זהב. כלומר, כשמשקיע רוכש קרן סל הוא רוכש מניה ולא זהב פיזי, הוא רוכש שער זהב ולא זהב עצמו. מניה זו מצליחה לבטא שער זהב באחת השיטות: מול מניה שנרכשת ע"י לקוח נרכש זהב פיזי ע"י הקרן; מול מניה שנרכשת ע"י לקוח נרכשות עתידיות על זהב.

אם עתידיות לא מבטאות את תכונותיו של זהב, על אחת כמה וכמה קרן סל מבוססות עתידיות לא עושה את זה. מכשיר פיננסי זה הוא זהב נייר במלוא התגלמותו – נייר התחייבות אחד שמגובה בנייר התחייבות אחר. האתר 'שביל הזהב' לא עוסק בקרנות סל מגובות בעתידיות זהב.

האתר כן עוסק בקרנות סל מגובות בזהב פיזי. קרנות אלה גם הן מאפשרות נגישות של לקוח פרטי לשוק הזהב המקצועי. הרוכש של זהב פיזי במקרה זה הוא קרן סל עצמה ולא לקוח שמשקיע במניה. קרן סל מאפשר למשקיע ליהנות משער הזהב אותו הוא מחזיק בעצמו. בתור בעל הזהב קרן סל מבצע רכישה רק דרך חשבונות מוקצים, לכן גיבוי של זהב פיזי מבטיח שלא תהיה סכנה של פשיטת רגל.

היתרונות של קרן סל ביחס לרכישת זהב פיזי דומות לאלה של רכישת זהב פיזי ללא מסירה דרך חשבון מוקצה. סיכוי של זיופים וגניבות שואף לאפס עם הוצאות נמוכות על רכישה ואחזקה.

החיסרון של קרן סל הוא בכך, שבשונה מרכישת זהב פיזי עם מסירה או בלי מסירה דרך חשבון מוקצה, זהב שנרכש ע"י משקיע לא נמצא בבעלותו. עובדה זו גורמת לספקות בקשר לקרנות סל. לא פעם עולה שאלה במדיה שונים האם זהב שמגבה אותן אכן נמצא במרתפי משמרת בכמות המוצהרת. קרנות סל שונות מבטיחות שכן. מכל מקום, אף פעם לא הוגשה תביעה משפטית בנושא ומצד שני, אף גוף ממשלתי בלתי תלוי לא בדק את הנושא.

עם כל המרחק בין רכישת זהב פיזי בפועל לבין קרן סל החלטתי להציג את הנושא באתר. הסיבה לכך היא שבהשוואה לדרכים אחרות להשקיע בזהב, קרן סל בעיניי עדיין לא עוברת את הגבול שמבדיל בין זהב פיזי לבין זהב נייר. במהות, קיומה ותפקודה של קרן סל מתבססים על זהב פיזי השמור במרתפי משמרת של החברה. כלומר, עדיין מדובר כאן בזהב פיזי קיים כגורם מרכזי – מניה רק מייצגת כמות מסוימת של זהב זה. אפשר להגיד שמניית קרן סל היא אחת הצורות של רכישת זהב פיזי – צורה יחסית בטוחה וצורה נוחה. בנוסף לזה, למשקיעים רבים רעיון של רכישת זהב פיזי הוא רעיון מוזר, רעיון שמתייחסים אליו בחשדנות. רכישת מניות, לעומת זאת, היא דרך מוכרת ונפוצה. זאת אחת הסיבות לכך שקרנות סל הן דרך השקעה בזהב מאד נפוצה במדינות המפותחות. בשנת 2009 כחצי מכמות הזהב שנרכשה למטרת השקעה בכל העולם, נרכשה דרך קרנות סל.

ה. מניות כרייה

חברות של כריית זהב עוסקות בפעילויות כמו גילוי, קידוחים, הערכות גיאולוגיות, מימון, פיתוח, הפקה וזיקוק ראשוני. מניותיהן כמו מניות של חברות רבות אחרות נסחרות בבורסה ואחת הדרכים להשקיע בזהב היא לקנות מניות של חברות כריית זהב. כמה שמחיר הזהב עולה כך החברות מרוויחות יותר, כך מניותיהן עולות יותר. כמובן שגם כאן לא מדובר ברכישת זהב עצמו, אלא חשיפה בעקיפין לשערו של זהב.

  • מניות של חברות כריית זהב חושפות משקיע למגמות בשוק הזהב, אך הן לא חושפות אותו בפני תכונותיו הייחודיות של זהב עצמו.

  • מחיר מניה תלוי לא רק במצבו של שוק הזהב אלא גם ברווחיות חברה עצמה.

  • רווחיות של חברות כריית זהב בנויה בצורה כזאת ששינוי מסוים בשער זהב מגדיל פי כמה רווחיות של חברות. זה גורם לכך שעל כל 10% שינוי בשער זהב שער מניה יכול להשתנות ב- 30-40%.

  • מצבו של שוק הזהב לא תמיד בא לידי ביטוי בביצועי חברות כרייה, כי רווחיות החברה תלויה הרבה פעמים בניהול חברה: הערכת מרבצי זהב של החברה שגויים; בעיות הנדסיות לא צפויות; שינויים בשער חליפין בין מטבע של מדינה בה פועלת החברה לבין דולר; ניהול כושל ועוד.

  • מניה היא התחיבות של חברה כלפי המשקיע והיא לא עומדת בהתחייבויותיה החברה פושטת רגל.

כל אלה מצביעים על כך שבין מניות של חברות כרייה לבין זהב פיזי קיים מרחק רב ולכן האתר 'שביל הזהב' ממנו גזור המידע לא עוסק בהן.

אינדקס Segway מכוניות יאכטות מטוסים קייטרינג ומזון פרסום נדל"ן בניה מהירה רישום סימני מסחר בוררות הובר חוכם מי אנחנו דף הבית צור קשר